Ana Sayfa » Yaptıranlar » Kavitasyon Yaptıranların Yorumları – İnceldim!

Kavitasyon Yaptıranların Yorumları – İnceldim!

Kavitasyon Yaptıranların Yorumları ile karşınızdayız. İsrailli bilim adamları tarafından geliştirilen bir yöntemle zayıflama teknolojisinde çığır açan ve oldukça zahmetli, incelme yöntemi olan liposuction artık tarihe karışacak. Hiç diyet ve egzersiz yapmadan hatta ilaç kullanmadan bir saatte fazla yağ ve kiloları yakarak yok ediyor. İlk kez domuzlar üzerinde denenen ultrason ile zayıflama yani Kavitasyon yöntemi olumlu sonuçlar vermiştir. Yazımızda Kavitasyon Yaptıranlar hakkında bilgiler, tanımlar, zararları ve çeşitli bilgiler ile her detayını aktaracağız. Bununla beraber çeşitli işlemleri yaptıranlar hakkında bilgilere de bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kavitasyon Nedir Ne İşe Yarar?

Bölgesel incelmenin son trendi olan Kavitasyon, vücuttaki yağları yakmak için yüksek oranda ultrason dalgaları kullanıyor. Dalgalar sayesinde eriyen yağ vücut tarafından emilip yakılarak yok ediliyor. Kavitasyon Nedir Ne İşe Yarar? derseniz de verdiği ısı enerjisi sayesinde hücre içindeki yağlar hücrenin dışına çıkarak buradan da boşaltım sistemi vasıtasıyla idrarla dışarı atılıyor.

Vücuttaki yağ, vücudun kendisi tarafında atılmakta ve akyuvarlarla metabolizmanın kalıntılarını yok edeceği için tedavi uygulandığında hiçbir diyete gerek yoktur. Yani Kavitasyon, bir nevi ultrason ile zayıflama yöntemidir. Bunun yanında bu işlemi uygulayan fakat memnun kalmayan kişileri de Kavitasyon yaptıranların şikayetleri yazımızın içinde inceleyebilirsiniz.

Kavitasyon Yaptıranların Yorumları 2022

Ultrason ile zayıflama olarak da bilinen kavitasyon yöntemi son derece revaçta olan ve sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Ülkemizde de artık daha sık karşımızda çıkmaya ve daha fazla insan tarafından kullanılmaya başladı. Şimdi sizlere daha önceden Kavitasyon Yaptıranların Yorumlarını aktaracağız:

 • Toplam üç seans bu yöntemi uyguladım ve aldığım sonuçlar gerçekten beni çok mutlu etti. Diyet ve egzersiz yapmama rağmen kilo veremiyordum ama Kavitasyon yöntemi sayesinde bir aylık sürede toplam dokuz kiloya yakın verdim. Teşekkürler. (Mehmet Bey)
 • Bölgesel olarak yağlanma problemim vardı. Özellikle basenlerim çok geniş olduğu için pantolon giyerken çok kötü hissediyordum. Basenlerime yaptırdığım yarım saatlik tedavi sayesinde bölgesel olarak o bölge gittikçe incelmeye başladı. Sabırsızlıkla tam sonucu bekliyorum. (Nurdan Hanım)
 • Kavitasyon yöntemini internette çok araştırdım ve çeşitli forumlarda zararları olduğunu okudum ama doktorum sayesinde aslında bunların gerçeği yansıtmadığını fark ettim. Gerçekleştirdiğim bir seanslık tedavi bugüne kadar vermiş olduğum en isabetli karar oldu. (Elmas Hanım)
 • Çevremde kavitasyon hakkında çok yanlış bilgilendirildim. Gerçekleştirdiğim tedavi öncesinde ya da sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bazı forumlarda idrarda yanma şikayeti olduğunu okudum ama ben Allah’tan böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. (Alev Hanım)

Kavitasyon Yaptıranlar

Kavitasyon Yaptıranlar
Kavitasyon Yaptıranlar

Her geçen sene artan zayıflama yöntemleri ve bunları uygulamak isteyen kişiler günümüzde kavitasyon yöntemini keşfetmiş ve birçok seansa gitmiştir. Aşağıda Kavitasyon Yaptıranlar arasından bir kişinin detaylı yorumunu göreceksiniz. Kendisi 6 seans boyunca gitmiş ve detaylı incelemesini yapmıştır.

 • Geçen yıl kollarımda ve kalçalarımda lipo vardı. Kollarımdan memnun kaldım, kalçalarıma para harcadığımı hissettim ve şimdi bir sonraki projeme geçiyorum: karnım. Lipo olan birçok kişi gibi, biraz kilo aldım (tam olarak 4.5 kg) ve başka yerlere gitti. Benim için midem, göğüslerim ve yüzüme gitti. O bölgelerde lipo alacaktım ama iyileşmek için gerçekten zamanım yok. Kavitasyon liposu üzerine özel bir yer buldum. Gittim ve terapist masaj için kullandığı bu silindiri çıkarılana kadar her şey yolunda gidiyordu (sıfır ağrıda olduğu gibi). Makineyi tek başına yaptığına göre kullandığında daha iyi sonuçlar gördüğünü söyledi. Hepimiz iyi sonuçlar istiyorum, ama çok canım yandı! Ertesi gün ağrım oldu! İşlemden hemen sonra yaklaşık yarım kilogram aşağıdaydım. (Anonim Bir Hanım)
 • Dün akşam ikinci seansımı yaptım. Neyse ki, ilk seanstaki kaybın yarısını kadarını korudum. Terapist beni lipo kremi (seni daha fazla terletmesi gereken krem) ve sonuçlara yardımcı olması için bir bel eğitmeni kullanmam için teşvik etti. Ne demek istediğini anlayabiliyorum çünkü gerçek lipo’mu aldığımda, o giysiyi giymek gerçekten zordu Bu sefer seansın sonunda yaklaşık bir kiloya yakın (belki biraz daha fazla) kaybettim. Devam ettim ve uygulamalarımın geri kalanını planladım; Her biri arasında belirtildiği gibi üç gün bıraktığımdan emin oldum. (Aynı kişinin 2.seans yorumu)
 • 6. seansımı iki gün önce bitirdim. Genel olarak anlaşmaya olan inancımı kaybediyorum çünkü önümüzdeki beş seansta bunun beni 30’un altına düşürdüğünü görmüyorum. İlk seanstan yaklaşık 38 ”önce başladıktan sonra belimin etrafında şu anda yaklaşık 35” aşağıdayım. Kıyafetlerim (çoğunlukla pantolonlar) biraz daha gevşek hissediyor ve resimlerimde kesinlikle bir fark görebiliyorum, ancak yaklaşık bir ay süren tutarlı seanslardayız ve yalnızca üç kilogram gerideyiz. (Aynı kişinin 6.seans yorumu)

Bölgesel İncelme Yaptıranların Yorumları

Kilosundan veya vücudunun hatlarından rahatsız olanların yaptırdığı çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Buna kavitasyon adı verilmektedir. Bu yöntemi denemiş kişilerden olumlu etki yaşayanlar da olmuştur. Olumsuz etki yaşayanlarda. Şimdi sizlere Bölgesel İncelme Yaptıranların Yorumları arasında en önemli olanları listeleyeceğiz:

 • Çeşitli kliniklerde bu işlemi yaptırdım. Onlarca seanstan sonra hiç bir etki görmemek inanılmaz üzücü. Parasına mı üzüleyim, yoksa işe yaramadığına mı bilemedim.
 • Aşırı bir beklentiniz olmasın ama inceldiğimi söyleyebilirim. Sağımdan ve solumdan toplamda 6-7 cm incelme oldu.

Kavitasyon Yorumları

Zayıflama yöntemleri arasında en çok merak edilen ve sevilen işlemlerden Kavitasyonu, incelmek isteyen ve fazla kilolarından şikayetçi olan kadınların hemen hemen hepsi uygulamak için araştırmaktadır. Önceden işlemi gerçekleştirmiş Kavitasyon Yorumları kullanıcılar tarafından yapılmıştır. Şimdi sizlere bu yorumlardan birkaçını listeleyeceğiz:

 • Son derece etkili 3. seansımdayım 5.5 cm incelme oldu belimde.
 • Başlarda pek işe yaramıyor gibiydi sonradan işe yaradı diyebilirim.
 • Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim baya faydalı ve işe yarar bir şeymiş.
 • Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine gittim, 3-4 cm incelme oldu. Bence güzel.
 • Ben etkisini fazlasıyla gördüm tavsiye ederim.

Kavitasyon Yaptıranların Şikayetleri

Özellikle de kadınların sıklıkla tercih ettiği bu yöntemi beğenmeyen ve belirli şikayetleri olan insanlar da bulunmaktadır. Bazı insanların Kavitasyon Zararları hakkında çeşitli görüşleri olduğu gibi, aşağıda sizlere Kavitasyon Yaptıranların Şikayetleri adı altında birkaç yorum paylaştık:

 • Bu iş tamamen bir pazarlama ürünü, siz o kiloları bir anda almadınız ki 3-4 seansa girip veresiniz, tamamen saçmalık. (Yeşim Hanım)
 • Arkadaşlar ben 4-5 seans gittim, ilk başlarda faydasını gördüm ama sonradan çok fazla bir işe yaramadığını fark ettim. Bu iş spor olmadan olmuyor. (Dilek Hanım)
 • Arkadaşlar ben 5 senedir spor eğitmenliği yapıyorum, zayıflamak için temel iki şey var, az kalori almak ve spor yapmak. Diğer internetten okuduğunuz tüm yöntemler sadece para ve zaman kaybı. (Mehmet Bey)
 • Bölgesel olarak zayıflamak için iki seans yaptırdım. Sadece 1 cm falan inceldim. Onu da sonradan geri aldım, hiçbir etkisi yok maalesef. (Nalan Hanım)
 • Yaklaşık 30 kiloya yakın zayıfladım fakat göbek bölgemdeki yağlar bir türlü gitmedi. Ben de son çare olarak kavitasyon yaptırmaya karar verdim. Bana 5 seansta sarkmaların tamamen gideceği söylenmişti ama gözle görülür hiçbir etkisi olmadı. Yaptırmadan önce muhakkak iki kere düşünün. (Serkan Bey)

Bu kişilerin söyledikleri bilgilere göre yorum yapmak gerekirse hemen hemen her alandaki işlemi yaptıranların belirli şikayetleri ve olumsuz görüşleri olması normaldir. Kavitasyon Yaptıranların Şikayetleri haricinde bir uzman veya doktor görüşü almak da daha önemlidir. Bu sebeple sizler kullanıcı yorumlarının yanı sıra doktorunuza da danışabilirsiniz.

Kavitasyon Zararları Var Mı?

Yapılan araştırmalarda Kavitasyon yöntemi, yağ hücrelerini seçerek yaktığı için adale, kemik, sinir gibi dokulara hiçbir zarar vermemektedir. Bu yüzden Kavitasyon Zararlarını incelersek sadece cihazın yaydığı minik bir radyasyon buna örnek olarak gösterilebilir.

Kavitasyon Acıtır Mı?

En fazla sorulan sorulardan bir tanesi de Kavitasyon Acıtır Mı? şeklindedir. Tedavinin acısız olması ve 1 saat gibi çok kısa bir sürede yapılması bu yöntemin en önemli özelliğidir.

Ayrıca Kavitasyon Yaptıranların Yorumları ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik:

Dilerseniz Yaptıranlar kategorimizdeki diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kavitasyon Yaptıranların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Yaptıranlar kategorimizin yazarı Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesinden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin kıymetli üyelerindendir.
Yorum yapın